Wykłady plenarne online w ramach "Sinologists in Bydgoszcz"

Wydział Językoznawstwa UKW zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na dwa wykłady plenarne online.

• W piątek, 17 maja, o godzinie 9:00 odbędzię się wykład plenarny dr Zhengdao Ye z Narodowego Uniwersytetu Australii pt. "What can gendered address forms in Chinese social media tell us about contemporary Chinese cultural ethos and mechanisms of linguistic innovation? A semantic inquiry".
  • W sobotę, 18 maja, o godzinie 14:10 zapraszamy na wykład plenarny prof. Mie Hiramoto z Narodowego Uniwersytetu Singapuru pt. "Gender dynamics in Chinese martial arts cinema: A linguistic and cultura perspective"

Oba wydarzenia są częścią konferencji naukowej "Sinologists in Bydgoszcz: The 2nd International Conference on Chinese Languages, Literature and Culture", organizowanej przez Wydział Językoznawstwa UKW we współpracy z World Chinese Language Association.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach, którzy nie biorą udziału w konferencji, prosimy o kontakt do 8 maja 2024 roku pod adresem e-mail: sinb.conference@gmail.com. W wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, afiliowanej instytucji oraz adresu e-mail, na który zostanie przesłany bezpośredni link do wykładu.

Szczegóły na stronie konferencji: sinologistsinbydgoszcz.ukw.edu.pl oraz na facebooku.